فروش ویژه آنتی ویروس نود 32 اورجینال نسخه اصلی با قیمت کاملا استثناییکم اطلاعی داوطلبان کنکوری و کم کاری مدارس !!!

بیشتر داوطلبان کنکوری که برای ثبت نام کنکور وارد کافی نت می شوند بعضا حتی مسائل پیش پا افتاده کنکوری را هم نمیدانند ، بطور مثال نمیدانند گروه آزمایشی یعنی چه ؟ کنکور سراسری چگونه برگزار می شود و دومرحله ای بودن کنکور چگونه است ؟ چطور باید ثبت نام کنند ، کارت اعتیاری ثبت نام چیست ؟ مفاهیمی چون کد رهگیری و شماره پرونده چیست و اصولا سرررشته درستی از کنکور و معادلات آن ندارند .

شاید برای دانش آموزی که هنوز فضای کنکور را درک نکرده این مسائل پیچیده باشد اما بالاخره با این دنیای تکنولوژیک فعلی بدست آوردن اطلاعات پیرامون کنکور آنقدرها مانند سابق سخت هم نیست که یک دانش آموز ۱۸ ساله نتواند گلیم خودش را از آب بیرون بکشد و مشکلاتش را حل نماید . جالب است که بدانید برخی از این داوطلبان با اینکه ۱۲ سال درس خوانده اند و ۳ سال رشته ریاضی فیزیک خوانده اند هنوز نمیدانند نام کامل رشته ریاضی ، رشته ریاضی و فنی است و وقتی دفترچه کنکور را به آنها میدهیم رویش را که نگاه میکنند میگویند ما ریاضی فیزیک هستیم و نه ریاضی و فنی !!!! و خیال میکنند لفظ فنی انتهای آن مربوط به فنی حرفه ای است و این نشان میدهد که دانش آموزان ما در مباحث اجرایی بسیار ضعیف هستند و از این نظر توانا نیستند .

صد البته در این قضیه بیشتر از خود دانش آموزان مسئولان مدرسه مقصرند و این به آموزش و پرورش نیر برمیگردد ، چرا که اغلب مشاوران مدارس اصلا پست سازمانی شان مشاوره نیست و تبحر و تسلطی هم در کنکور و این مسائل ندارند و اگر هم خودشان کنکوری داده اند مربوط به ۲۰ سال قبل است و اصلا اشرافی به مسائل کنکور و ثبت نام آن در شرایط فعلی ندارند که بخواهند دانش آموزان را دور هم جمع کنند و برایشان درباره ابهامات کنکور سخن بگویند . وقتی می بینم داوطلبان کنکوری بواسطه اینکه میبینند ما به مسائل کنکور اشراف داریم چه سوالات پیش پا افتاده و بعضا سختی را از ما میپرسند با خودمان می اندیشیم که پس مدرسه در قبال این دانش آموزان چه میکند ؟

آیا این وظیفه مدرسه نیست که دانش آموزان را در این زمینه راهنمایی کند و آنها را از مسائل کنکور مطلع سازد . دانش آموزی که سوالات پیش پا افتاده در زمینه کنکور دارد معلوم است مسئولان مدرسه نتوانسته اند پاسخ هایی مناسب در این راستا برایش داشته باشند و چقدر نازیباست که یک مدرسه بعنوان کانونی برای پرورش و رهنمون سازی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه نتواند حداقل نیازهای دانش آموزان خویش را که همانا راهنمایی به سمت کنکور و دانشگاه است برآورده سازد .

بطور مثال  داوطلب کنکوری هنوز نمیداند دفترچه کنکور چیست و به چه درد میخورد !!! یعنی کسی نبوده که برای وی توضیح بدهد که ابتدا برای ثبت نام باید دفترچه تهیه کرد و آنرا دقیق خواند و سپس برگه پیش نویس ثبت نام را در آن پر کرد و سپس برای ثبت نام اینترنتی اقدام کرد . حالا اینها بماند هنگام ثبت نام که می رسد دردسرها شروع می شود !!! از داوطلب می پرسیم شماره شناسنامه و یا کد ملی و او هاج و واج می ماند !!! انگار سوال شب اول قبر را از او پرسیده ایم !!! بعضی هایشان وقتی میپرسیم کد ملی ، مادرشان و یا پدرشان را نگاه میکنند و خیلی برای ما جالب است که جوان ۱۸ ساله هنوز کد ملی اش را نمیداند و هنوز نمیداند کد ملی و شماره شناسنامه اش یکی است .

یا خیلی از داوطلبان هنوز نمیدانند که ثبت نام کنکور عکس میخواهد و وقتی میگوییم عکس آورده اید میگویند مگر عکس میخواهد در صورتی که تمام اینها با جزییات کامل در دفترچه قید شده است . خیلی هایشان هم هنوز نمیدانند ثبت نام یعنی چه ؟ طرف دفترچه کنکور را از ما گرفته و میگوید خوب باید کجا این را پست کنم !!! میگویم دوست عزیز پست برای چی ؟ میگوید مگر نباید دفترچه کنکور را پست کرد !!! انگار کسی که ۱۵ سال پیش کنکور داده او را مشاوره داده چون زمان قدیم بصورت پستی بود . خلاصه از این دست اشتباهات و کم اطلاعی ها در کنکور زیاد است و واقعا معلوم  نیست چرا مدارس در این زمینه کوتاهی میکنند .

زمانهای کنکور که فر می رسد خیلی از داوطلبان بواسطه اینکه میدانند ما بر مسائل کنکوری اشراف داریم فقط برای سوال پرسیدن می آیند یعنی شاید باور نکنید ما علاوه بر ثبت نام کنکور بنوعی مرکز مشاوره رایگان و پرسش و پاسخ کنکور هم هستیم . سوالات هم سوالات پراکنده و گوناگونی است بطور مثال سوال در مورد وضعیت خدمت و اینکه آیا شخص میتواند در کنکور شرکت کند یا خیر ؟ سوال در مورد تفاوت های دوره های شبانه و روزانه و دانشگاههای پیام نور و غیرانتفاعی ، سوال در مورد دوره های متمرکز و نیمه متمرکز و رشته های دارای شرایط خاص ، سوال در مورد دانشگاه امام صادق (ع) ، سوال در مورد تفاوت رشته های تمام وقت و پاره وقت در دانشگاه آزاد ، سوال در مورد انواع کنکور و اینکه کدام مربوط به داوطلب می شود که در آن ثبت نام کند . بطور مثال تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته چیست و مربوط به کدام داوطلبان است و مواردی دیگر همچون کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و دانشگاههای با کنکور و بی کنکور و یا کنکور سراسری بر اساس سوابق تحصیلی و موارد دیگر … سوال در مورد کیفیت دانشگاههای آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور و اینکه داوطلب میخواهد بداند کدام دانشگاه رتبه علمی بهتری دارد و بسیاری سوالات از این دست که بعضا سبب می شود داوطلب انتخاب های بهتری  داشته باشد و بتواند ثبت نام درستی را انجام بدهد . سوالاتی که باید بجای ما مدرسه و مشاوران آن به دانش آموزان  و داوطلبان پاسخ بگویند و دانش آموزان را بخوبی توجیه کنند که داوطلب کنکوری خودش توجیه کامل باشد نه اینکه تازه قبل از ثبت نام متوجه شویم او اصلا دارد برای یک کنکور اشتباه که مربوط به او نیست ثبت نام میکند .

در پایان امیدواریم که هم دانش آموزان آگاهی خود را در زمینه مسائل درسی و کنکوری بالاتر ببرند و هم مدارس در زمینه آگاه سازی دانش آموزان اقدامات جدی تری داشته باشند تا شاهد این باشیم که دانش آموزان ما با آگاهی تمام و مدارس ما با هوشمندی و دقت بالا افرادی را تحویل این جامعه بدهند که علاوه بر هوش و ذکاوت و آگاهی ، توانایی های بالایی در زمینه های مختلف داشته باشند .

مدیر سایت

مدیر سایت

کافی نت ولیعصر کرج با بیش از ۱۰ سال سابقه و ۲۰ سال تجربه در زمینه کامپیوتر و اینترنت

More Posts

یک دیدگاه برای این نوشته

  1. امیر تورس گفت:

    دستتون درد نکنه..
    خیلی جالب بود…

فرستادن دیدگاه