فروش ویژه آنتی ویروس نود 32 اورجینال نسخه اصلی با قیمت کاملا استثناییاصطلاحات پرکاربرد دنیای فناوری

اگر مقالات سایت را دنبال کرده باشید همین چند وقت پیش بود که سری مقالاتی با نام اصطلاحات پرکاربرد دنیای فناوری اطلاعات را کلید زدیم.حال در این مقاله قصد داریم دومین مقاله از سری مقالات اصطلاحات دنیای فناوری  را خدمت شما کاربران عزیز ارائه کنیم.پس اگر مایل به این گونه مقالات هستید ادامه این مقاله را از دست ندهید.

Words

۱- Boot Manger :

همانطور که می دانید ما روی سیستم کامپیوتری خود می توانیم چند سیستم عامل را به صورت همزمان داشته باشیم.حال به نظر شما روابط بین این سیستم عامل ها  توسط چه نرم افزاری مدیریت می شود؟ همانطور که حدس زدید Boot Manger به مدیریت کامپیوترهای چند سیستم عامله می پردازد.در حقیقت boot manager یک قطعه نرم افزاری کوچک و سودمند است. قبل از اینکه کامپیوتر سیستم عامل های اولیه و ثانویه را بارگذاری جزئی کرده و به شما اجازه دهد تا یکی از سیستم عامل ها را برای بارگذاری کامل انتخاب کنید Boot manger قبل از اینها بارگذاری می شود.کاربران می توانند از قطعه نرم افزاری کوچک و سودمند boot manager به منظور بوت بین سیستم عامل های مختلف نصب شده روی سیستم خودشان استفاده کنند.حال این سیستم عامل ها می توانند توزیعات مشترک مایکروسافت مانند ویندوز ۲۰۰۰ و ویندوز ۷ باشند یا می توانند ترکیبی از ویندوزهای مایکروسافت و هر یک از توزیعات لینوکس باشند.

۲- Botnet :

Botnet یک مجموعه از کامپیوترها یا دستگاه هایی مانند گوشی های هوشمند هستند که به اینترنت متصل شده اند و توسط یک نرم افزار جداگانه و خاص برای اهداف خرابکارانه کنترل می شوند.این تحت کنترل بودن معمولا زمانی حاصل می شود که کاربر نهایی نرم افزار مخرب را رو سیستم خودشان اجرا کرده و  با این کار و در طی آن,اجازه دسترسی به اپراتور botnet فراهم می شود.از این روش معمولا برای بهره برداری از سیستم های پرداخت تبلیغ به صورت کاذب استفاده می شود. بهترین دفاع برای جلوگیری از جذب سیستم خود توسط botnet این است که سیستم عامل و نرم افزار آنتی ویروس روی سیستم خود را به طور مداوم بروز کنید.اگر اطلاعات بیشتری در این مورد خواستید می توانید با جست وجویی کوتاه در گوگل اطلاعات مورد نیاز خود را به دست بیاورید.

۳- Pixel :

همین العان شما در حال نگاه به روی صفحه نمایش خود برای مطالعات این تعاریف هستید.الگوی رنگ صفحه,کلمات روی صفحه نمایش و هر چیز دیگری را که روی صفحه نمایش خود می بینید از نقاط الکترونیکی رنگی بسیار کوچکی به نام Pixel تشکیل شده اند.یک پیکسل کوچکترین جز قابل نمایش در یک دستگاه نمایشی است.اگر شما تاکنون چشمان خود را به سطح صفحه نمایش تلوزیون یا مانیتورها از نزدیک دوخته باشید باید نقاط بسیار کوچکی را دیده باشید البته در تلوزیون های HD و مانیتورهای LCD این نقاط مستطیل شکل هستند تا منظم تر قرار گیرند.تمامی این نقاط و مربعات پیکسل هایی هستند که دستگاه نمایشی شما از آن تشکیل شده است.هر تصویری که شما در صفحه نمایش دستگاه خود می بینید از صدها هزار پیکسل و در مورد صفحه نمایش های پیشرفته HD میلیون ها پیکسل در رنگ های مختلفی روی صفحه رندر می شوند تا تصویر نهایی شکل گیرد.

۴- Ergonomics :

این اصطلاح که در فارسی با نام آرگونومی شناخته می شود.مجموعه قوانینی علمی است که در رابطه نحوه ارتباط  درست انسانها با محیط کاریشان گردآوری شده است.این قوانین طوری تنظیم شده است که حداقل آزار و صدمات را یک محیط کاری روی انسان وارد کند.ماشین ها و دستگاه ها با آرگونومی ضعیف می توانند آسیب های جبران ناپذیری را به انسان ها وارد کنند.اجازه دهید با ذکر چند مثال شما را با Ergonomics یا آرگونومی بیشتر آشنا کنیم.به عنوان نمونه فاصله دید شما از صفحه نمایش یا نحوه نشتن روی صندلی به نحوی که کمترین آسیب را به بخش های مختلف بدن شما بزند یک آرگونومی محسوب می شود.

۵- MOBI :

MOBI یک نوع فرمت کتاب الکترونیکی است که توسط خوانندگان کتاب MobiPocket مورد استفاده قرار می گیرد. MobiPocket همچنین دارای یک پسوند prc است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. MobiPocket در سال ۲۰۰۵ توسط شرکت آمازون خریداری شد و از آن به بعد بعضی از کتاب های الکترونیکی شرکت آمازون با این فرمت به مشتریان عرضه شد.

مدیر سایت

مدیر سایت

کافی نت ولیعصر کرج با بیش از ۱۰ سال سابقه و ۲۰ سال تجربه در زمینه کامپیوتر و اینترنت

More Posts

فرستادن دیدگاه