فروش ویژه آنتی ویروس نود 32 اورجینال نسخه اصلی با قیمت کاملا استثناییآزمون استخدامی آموزش و پرورش خنده دارتر از خندوانه

در حالیکه از ماهها پیش خبر آزمون استخدامی آموزش و پرورش دهان به دهان می چرخید و نقل محافل و تیتر اول شبکه های مجازی وایبر و تلگرام بود دیروز پنج شنبه ساعت ۱۷ بعدازظهر بالاخره سرو کله اش روی سایت سازمان سنجش پیدا شد . شاید دیروز پنج شنبه بالای ۷۰۰ تماس تلفنی داشتیم که همه از چند و چون آزمون آموزش و پرورش سوال میکردند و اینکه بالاخره کی شرایط و ضوابطش روی سایت سنجش می آید و کلا چندماهی بود که همه منتظر این اتفاق مبارک و میمون بودند، هم ما کافی نت ها که بالاخره بعد از ماهها یک ثبت نام درست و درمان بزنیم و درآمدی کسب کنیم و هم کلی فارغ التحصیل بیکار که دلشان را صابون زده بودند که در آموزش و پرورش استخدام شوند و بعد از اینهمه سختی و بیکاری بالاخره صاحب کار شوند …

اما زهی خیال باطل !! چه آزمونی !!! چه استخدامی !!! چه کشکی !!! دفترچه این آزمون استخدامی را که باز میکنی فقط میخندی !!! اینقدر میخندی که برنامه خندوانه رامبد جوان هم نمیتواند اینقدر تو را بخنداند !!! فقط میخندی و میخندی به اینکه تو چه فکر میکردی و چه شد !!! دلیل خنده مان هم این است که  آزمون استخدامی آموزش و پرورش کلاً در هر شهر یک نفر را میخواهد !!! و این یعنی همه ما سر کار بودیم !!! خیلی مجلسی و شیک !!

دفترچه را که باز میکنی همان اول کلی توضیحات نوشته و رسماً اشاره کرده که اولویت با مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت است و در انتها نیز اشاره کرده که افرادی که از خانواده های جانباز و ایثارگر و شاهد و خانواده فرهنگی (پدر و مادر فرهنگی ) باشند سهمیه و اولویت بهتری برای قبولی دارند که تا اینجای کار مشکلی نیست و طبیعی است ولی نکته جالب و خنده دار از آنجایی شروع می شود که به لیست رشته ها و شهرها میرسی !!! هر شهر به زور یک نفر یا دو نفر !!! مثلا استانی به عظمت استان البرز در برخی رشته ها اصلا نیرو نمیخواهد و در برخی رشته های محدود فقط یک نفر میخواهد آنهم فقط مرد !!! یعنی شاید سرجمع کل استان البرز در تمامی رشته های موجود به زور ۱۰۰ نفر نیرو بخواهد که این واقعا خنده دار است !!! برای سایر شهرها نیز چنین است و کلا دفترچه را که نگاه میکنی عددهای یک و دو مدام چشمانت را مینوازند و این یعنی انتهای خنده !!! برای کلان شهر بزرگی مثل تهران با اینهمه جمعیت برای هر رشته ۵ نفر ۶ نفر و یا برخی رشته اصلا !!!

در مجموع باید اشاره کرد آنقدرها که این آزمون استخدامی در بوق و کرنا شد نه ارزش داشت و نه چیزی برای ارائه !! چرا که وقتی در استان البرز برای شغل آموزگاری کلاً ۵ نفر آنهم مرد مورد نیاز است خوب دیگر چرا آزمون استخدامی کشوری برگزار میکنید !!! مگر مردم مسخره شما هستند … خود مسئولان آموزش و پرورش هم میدانند که در هر استان کلی نیروی پیش دبستانی و خرید خدمت و جانباز و شهید دارند که از خانواده های فرهنگی هم هستند و اولویت با آنهاست پس دیگر چرا برگزاری آزمون استخدامی آنهم در این سطح وسیع و کشوری  !!! وقتی از هر شهری قرار است یک نفر برای یک رشته انتخاب شود و اولویت هم با موارد ذکر شده بالاست دیگر چرا مردم عادی در این آزمون شرکت کنند !!! کافی بود یک آزمون درون سازمانی برگزار میکردید و نیروهای مورد نظرتان را فراخوان میدادید و از میان آنها با آزمون افراد مورد نظرتان را انتخاب میکردید … مثلا در استان البرز وقتی اینهمه نیروی پیش دبستانی خانم وجود دارند که واجد شرایط تر از افراد عادی هستند چرا باید ۵ نفر مرد فقط مورد نیاز باشد !!! خوب یعنی ۵ نفر مرد در میان اینهمه نیروی حق التدریس و خرید خدمت و … ندارید که بین آنها آزمون بگذارید !!! نه بین اینهمه مردم !!

وقتی در یک ناحیه از یک شهرستان بالای ۱۰۰ نفر نیروی آموزگار پیش دبستانی وجود دارند و شما در لیست آن شهر فقط یک نفر مرد را خواستید خوب این یعنی چه ؟؟؟؟ این چیزی جز خنده دار بودن آزمون استخدامی شما در سطح کشور نیست ؟؟؟ ..متاسفانه احتمالا مسئولان محترم آموزش و پرورش هم خودشان به خنده دار بودن برگزاری این آزمون پی برده اند اما با کشوری جلوه دادن آن و انتشار آن در بین مردم عادی خواستند فقط با پرداخت ۴۸۰۰۰ تومان های مردمی قدری پول جمع کنند و از این راه به استقلال مالی برسند وگرنه با این وضعیت و با این تعداد نیروی درخواستی برای هر شهر اصلا هر آدم بی سوادی هم میفهمید که نیازی به برگزاری آزمون استخدامی در این سطح گسترده نیست ..

با این اوصاف و با توجه به این دفترچه و این تعداد درخواستی تنها چیزی که به ذهن می رسد زرنگی مسئولان آموزش و پرورش است چرا که خودشان هم میدانند که میتوانستند از طریق یک آزمون درون سازمانی این تعداد نیرو را جذب کنند اما گفتند بگذارید یک آزمون کشوری بگیریم و نفری ۴۸۰۰ تومان از هر نفر اخذ کنیم تا اینطوری درآمدزایی خوبی برای آموزش و پرورش داشته باشیم .. یعنی اگر فرض کنیم فقط همین ۳۷۰۰ نفر در این آزمون شرکت کنند می شود رقمی معادل ۱۷۷ میلیون تومان که خدا بدهد برکت !!! البته و صدالبته که خیلی از افراد محتاج کار و بیکار به نیت اینکه شاید قبول شوند در این آزمون شرکت میکنند که این احتمال شرکت چیزی حدود ۱۰۰ هزارنفر در این آزمون را در پی دارد و حدودا رقمی معادل ۵ میلیارد تومان ناقابل را روانه جیب مبارک آموزش و پرورش میکند که در این وضعیت بی پولی لاقل دوای درد مقطعی این ارگان گرامی است . بله اشتباه نمیکنید ۵ میلیارد !!! شاید اگر ما هم جای این عزیزان بودیم بی خیال جذب درون سازمانی می شدیم چرا که وقتی می شود از ملت بیکار و بدبخت و جویای کار ۵ میلیارد درآمد کسب کرد چرا این منبع عظیم مالی را نادیده گرفت … اول و آخر که آنهایی که باید جذب شوند جذب میشوند حالا این وسط ۵ میلیارد هم گیر آموزش و پروش می آید خوب دیگر از این بهتر که نمی شود !!!!

در هر صورت از آموزش و پرورش محترم سپاسگزاریم که حالا که زمزمه های تمام شدن برنامه خندوانه به گوش می رسد با این شیرین کاری جالب کلی جوانان فارغ التحصیل بیکار را اول امیدوار کرد و سپس حسابی خنداند که چگونه آموزش و پرورش مملکتشان برای گرفتن یک نفر و دو نفر در یک استان اینگونه داد و قال آزمون استخدامی به راه می اندازد و ملت را امیدوار میکند و دست آخر آب پاکی را روی دستشان می ریزد …

و نکته پایانی اینکه آقایان مسئول آموزش و پرورش : این پولها شبهه دارد  !!! شما که اول و آخر افراد و واجدین شرایط مورد نظر خودتان را جذب میکنید دیگر چه نیازی بود جیب مبارک مردم را خالی کنید !!! این پولها شبهه دارد  … شاید عده ای ناراحت شوند که چرا ما میگوییم این پول ها شبهه دار است اما دلیلش این است که شما به خیلی از آدمها با این داستان استخدام امیدواری می دهید در صورتی که با شرایط استخدامی شما یک درصد هم شانس استخدام ندارند ولی خیلی هایشان هنگام ثبت نام میگویند جهنم و ضرر  !!! فوقش ۵۰ هزار تومان میره دیگه !!!

در هر صورت باز هم از اینکه ما را کلی خنداندید سپاسگزاریم … در انتها از شما بخاطر خدمات ارزشمندتان به این  ملت  ممنونیم و سپاسگزاریم که همیشه به فکر جوانان بیکار این مرز و بوم بوده اید و اصولا آموزش و پرورشی داشته اید که اینهمه بیکار تحویل این مرز و بوم داده و حالا بابت استخدامشان از آنها پول هم میخواهید …  از شما ممنونیم که با این آزمون استخدامی تان کلی ما را خنداندید حتی بیشتر از خندوانه … شاید اگر جناب خان میخواست برایتان شعری بسراید میگفت :  وییییی استخدام نارگیله !!!! قبولی نارگیله !!!

مدیر سایت

مدیر سایت

کافی نت ولیعصر کرج با بیش از ۱۰ سال سابقه و ۲۰ سال تجربه در زمینه کامپیوتر و اینترنت

More Posts

۱۰ دیدگاه برای این نوشته

 1. محممدرضا عظیمی گفت:

  سلام، برادر من! خیلی تند نوشتی! مگر شما در جایگاهی هستی که بتوانی حلال و حرام بودن پول آموزش و پرورش را تعیین کنی؟!
  این طور نوشتن ها باعث می شود کسانی به شما “علاقمند” شوند! مراقب باشید.
  در پناه حق باشید.

  • سلام آقای عظیمی عزیز ، من خیلی تند نمی نویسم بلکه لحنم انتقادیه و شاید بنظر میرسه که دارم تند می نویسم . در مورد اینکه شما نوشتید من در جایگاهی نیستم که بتونم حلال و حروم بودن پول آموزش پرورش رو تشخیص بدم باید عرض کنم همه ماها یعنی همه مردم حق مطالبه گری از مسئولان و دولت داریم . همیشه باید بپرسیم چرا ؟ حرف بدی که نمیزنیم ؟ من توی مطلبم تحلیل کردم که گرفتن ۳۷۰۰ نفر با این شرایط خاص نیازی به برگزاری آزمون استخدامی کشوری نداره و این مسئله مشخصیه … دلیلش هم اینه که دوستان متعددی بعنوان معلم و مدیر در آموزش و پرورش دارم که همگی اذعان دارند که این آزمون واقعا خنده داره .
   البته به اون قسمت از انتقادت که نوشتی حرام و این داستانا باید بگم درسته یکمی تند رفتم … متن رو اصلاح میکنم . بهتر بود بجای حرام بنویسم شبهه دار …
   نوشتید اینگونه نوشتن ها باعث می شود کسانی به شما علاقمند شوند !!! یعنی منظورت اینه که از آموزش پرورش بیان مطلب من رو بخونن بعد بیان به من گیر بدن ؟؟؟ عزیزم مطلب انتقادیه !!! شما زیاد سخت میگیری … در جامعه ای هستیم که رهبرش با بزرگواری تمام میاد در جمع دانشجویان میگه از من انتقاد کنید !!! از مسئولان انتقاد کنید !!! اونوقت شما میگی چرا انتقاد میکنی ؟ از کی بترسم ؟ بابت حرف انتقادی بنظرت میان منو زندان میکنن ؟ ما هممون باید یاد بگیریم که در یک چهارچوب مشخصی بیایم و حرفمون رو بزنیم و اگر انتقادی هم داریم انجام بدیم حالا اینکه کسی ظرفیت انتقاد داره میاد پاسخ شما رو میده … در مجموع ما خودمون از علاقمندانیم ناراحت نمیشیم کسی بهمون علاقمند بشه …
   با سپاس

  • چرا تند نوشتند؟
   چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟!
   بله شبهه دارد

   شدید هم شبهه دارد

 2. سما گفت:

  جانا سخن از زبان ما می گویی ، ازمون استخدامی آموزش و پرورش جز درد سر برای ما کافی نتها چیزی نداشت چند ماه جواب پرسشهای جور وا جور مشتریهای در انتظار دادیم نه سودی برای ما داشت نه مردم

 3. محممدرضا عظیمی گفت:

  برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی می نمایم.
  سلامت باشید و ایام به کام.

 4. سود که واسمون نداره که هیچ، ضرر هم داره.چون از صبح تا شب باید واسه مردم راجع به آزمونش توضیح بدیم.آخرشم میگن دست شما درد نکنه و میرن!!!!!

  🙁

فرستادن دیدگاه